Interesujący blog

Kraków – wzrost w kierunku komunikacji dodatkowo przewozów komunalnych

0
Posted in Bez kategorii By admin

Najważniejszym spośród globalnych utrudnień w większości polskich miast jest transport. Nasze miasta nie są przygotowane do tak dużego natężenia ruchu, jaki pojawił się przez wzrost ilości samochodów na polskich drogach. Dlatego jedną z najbardziej istotnych inwestycji które musi podjąć prawie każde województwo jest inwestycja w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i transport miejski to najważniejszy obszar, jaki pozwoli poprawić zadowolenie mieszkańców a także usprawni integralność gospodarki Krakowa.

Spośród pozostałych gmin, nowe projekty komunikacyjne w Krakowie silnie się wyróżniają. Krakowianie w referendum wypowiedzieli się za budową metra, jednak zanim ono zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową i drogi trzeba zainwestować sporo środków . Z ważniejszych inwestycji trzeba podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie siatkę autobusową – pierwszą w Polsce,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec kolejowy wraz z galerią handlową.
Poza tym, w planach Kraków ma inwestycje w przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych między już istniejącymi drogami oraz naprawy istniejących połączeń autobusowych i połączeń podmiejskich.
Krakowianie napraw nie lubią – utrudnienia w komunikacji i dotarciu do pracy dają się im we znaki na co dzień. Warto jednak pamiętać, że bez inwestycji jakość dróg nie może być lepsza i aby było lepiej, trzeba cierpliwości.Prezydent Krakowa
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie nowe drogi, ale również lepszej jakości powierzchnia jezdni, która będzie dłużej jak nowa i odporna. ( kolejnym z przykładów może być ścieralna powierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, Kraków wymaga jeszcze kolejnych zmian i nowych pomysłów, by poruszało się po nim wygodnie. Nie tylko autem, ale również komunikacją miejską. Ale da się zauważyć wyraźnie, że wszystko jest na najlepszej drodze do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu naprawdę wygodnie i przyjemnie.